Warning: session_start() [function.session-start]: open(/home/clients/divari.sk/TMP/sess_3c8e267217bae4fae2aa53cfc40169bf, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/html/divari.sk/divari.sk/_cms_/init.php on line 32
divari.sk
      | |
topMenuDividertopMenuDividertopMenuDividertopMenuDivider
SCHUBERT WINES
 

Spoločnosť SCHUBERT WINES založil v roku 1998
Kai Schubert, absolvent Vinárskej a enologickej univerzity v Geisenheime v Nemecku. Keďže Kai spolupracoval s výrobcami vín ako Erni Loosen z Dr. Loosen Estate v Bernkastele v Nemecku, získal ďalšie profesionálne skúsenosti v rôznych vinohradoch v Európe ako aj v Oregone a Južnej Amerike.
 Vždy však sníval o tom, že si jedného dňa založí vlastný vinohrad a vinárstvo. Spolu s partnerkou Marion Deimlingovou, tiež absolventkou univerzity v Geisenheime mali na mysli niekoľko obľúbených kultivarov hrozna Pinot Noir a sústredili sa na hľadanie dokonalého miesta pre pestovanie tejto dosť komplexnej a náročnej odrody.
  

 

Kai a Marion hľadali ideálnu plochu dosť dlho, ale ich sen sa splnil keď navštívili Martinborough, ktorý sa nachádza v údolí Wairarapa.  Najväčší dojem na nich urobili vína, ktoré ochutnali v tejto suchej juhovýchodnej časti Nového Zélandu. Hľadali v niekoľkých krajinách vrátane Austrálie, v rôznych častiach Európy a v štátoch Oregon a Kalifornia v Spojených štátoch, ale najzaujímavejším regiónom bolo pre nich nakoniec údolie Wairarapa na Novom Zélande.  
V októbri 1998 získali malý, už hotový vinohrad v Martinboroughu a približne 40 hektárov holej pôdy presne na sever od Martinboroughu, na Dakins Road.

 
Veľmi hustá výsadba na pôde v Dakins Road začala na jar 1999 a teraz je už vysadených 22 hektárov vínnej révy. Hlavný dôraz sa samozrejme kladie na odrodu Pinot Noir, ktorá je vysadená na viac než 75 % plochy vinohradu. Vysadili aj zopár koreňov odrody Syrah, Cabernet a Merlot, ako aj malé množstvo niektorých bielych odrôd.

Zatiaľ čo prvé víno vyprodukovala spoločnosť Schubert Wines v novembri 2001, prvá produkcia  Pinot Noir bola až v marci 2003. Spoločnosť Schubert Wines bola už od prvého ročníka vín úspešná v národnom aj medzinárodnom meradle, získala mnoho zlatých medailí a trofejí v rôznych súťažiach vína na Novom Zélande aj za morom.

Približne 90 % vína sa teraz vyváža do 25 krajín.
Úplný zoznam týchto krajín a dovozcov / distribútorov nájdete na webovej stránke 
www.schubert.co.nz/distributors.html

 
Vína sú k dispozícii v niektorých najlepších reštauráciách na celom svete, ako napríklad The French Laundry, Yountville; Spago, Beverly Hills; Per Se, New York; Fasano, Sao Paulo; Chez Ino, Tokyo; Citron, Wellington; Tetsuya’s, Sydney; Nicholini's, Hong Kong; Schwarzer Adler, Oberbergen, Germany; Queue de Cheval, Montréal a mnoho ďalších.
  
 

         
Ďalšie informácie môžete nájsť na webovej stránke www.schubert.co.nz

©2005 Isotoxin Industries


Warning: Unknown(): open(/home/clients/divari.sk/TMP/sess_3c8e267217bae4fae2aa53cfc40169bf, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/clients/divari.sk/TMP) in Unknown on line 0